O Artystce

Łamie konwencje artystyczne przypisane do swojego instrumentu. Niezwykła postać muzycznego młodego pokolenia artystów klasycznych.

W grudniu 2019 roku ukazał się jej debiutancki solowy album zatytułowany „Road to Cordoba”.

Laureatka wielu polskich i zagranicznych konkursów akordeonowych. Uczestniczka wielu kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych muzyków i mistrzów akordeonu m.in. prof. G. Stopy (Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien, Austria),  M. Mikki (Folkwang Universität der Künste, Essen, Niemcy), S. Hussong’a, (Hochschule für Musik Würzburg, Niemcy), Y. Shishin’a (Conservatory Sergei Rachmaninov in Rostov, Rosja), G. Palusa (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie) R. Grząki (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie).

Koncertuje w kraju i zagranicą.  Solo, jak również z orkiestrą i w zespołach kameralnych. Swoją sztukę prezentowała na najważniejszych scenach, m.in. Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie, jak również podczas festiwali muzycznych i ważnych wydarzeń kulturalnych w  Polsce, we Włoszech i w Szwajcarii.

Współpracuje z kompozytorami młodego pokolenia. Angażuje się w innowacyjne artystyczne projekty komercyjne m.in. współpracowała z Radzimirem Dębskim i marką Wyborowa. Nagrywa muzykę akordeonową do filmów i spektakli teatralnych.

W  jej repertuarze odzwierciedlają się jej osobiste zainteresowania i inspiracje różnymi kulturami świata, muzyką ludową  polską jak i zagraniczną. Gra muzykę klasyczną kompozytorów hiszpańskich, japońskich, niemieckich, argentyńskich, polskich, francuskich.

Od początku  swojej kariery muzycznej eksperymentuje z brzmieniem samego akordeonu jak i instrumentów towarzyszących. Tworząc własne projekty artystyczne łączy brzmienia dotąd rzadko wykorzystywane w zestawieniu z akordeonem m.in wiolonczeli, fortepianu,  skrzypiec, marimby, trąbki, gitary, flugelhornu, duduka ormiańskiego oraz wokalu.

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie światowej klasy akordeonisty prof. Klaudiusza Barana oraz ZSM nr 1 w Rzeszowie w klasie prof. Mirosława Dymona.